Bursa Beton
444 16 22          info@bursabeton.com.tr          BANKA HESAP NUMARALARIMIZ
BAYİ / MÜŞTERİ GİRİŞİ
TR
BAYİ / MÜŞTERİ GİRİŞİ
EKONOMİK FAALİYETLERİMİZ EKONOMİK FAALİYETLERİMİZ
Anasayfa       Sürdürülebilirlik       Ekonomik Faaliyetlerimiz
Hazır Beton üretiminde, Bursa’nın lideri olan Bursa Beton bugün bölgemizdeki en büyük hazır beton üreticisidir. Bursa ve civarında kurulu 17 hazır beton tesisimiz ile bölgemizde en fazla tesisi olan hazır beton üreticisi konumundayız. Ayrıca 2 adet agrega tesisimiz ile betonun başlıca hammaddesi olan agregayı kendimiz üreterek kalitesini kontrol altında tutmaktayız.
 
İş ortağımız olan bayilerimize ve lojistik hizmeti sağlayan alt yüklenicilere dolaylı ve 250’ye yakın çalışana ise doğrudan sağladığımız iş istihdamı ile yerel ekonomiye, Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alarak ödediğimiz vergiler ile de kamu finansmanına katkıda bulunmaktayız.

Şirketimizin “Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol” projesi çevre dostu, uzun ömürlü, dayanıklı, yakıttüketimini dolayısıyla karbondioksit salınımını azaltan, sürüş güvenliği ve konforu sağlayan özellikleri ile ekonomik ve çevresel avantajlara sahiptir.

Beton yolların yaşam döngüsü maliyetinin bakım onarım ihtiyaçları açısından asfalt yollara oranla daha uygun olması ve üründe yerli hammadde kullanılması ile ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz.

Bursa Beton olarak, müşterilerimizin memnun kalacağı ve güvenli ürünleri geliştirmeye devam ediyor, genişleyen tesis ağımızla Bursa ekonomisine önemli katkılarda bulunuyoruz.

Ar-Ge çalışmalarımız sonucunda geliştirilmiş olan özel betonarme alt yapı ürünlerimiz ile yine çevresel ve ekonomik faaliyetlere katkı sağlıyoruz. Döküm malzemeden yapılmış mevcut alt yapı ürünleri çalındığı için ekonomik kayıplara neden olmakta gerek araç gerekse yaya trafiği olan bir bölgede çalınan malzemenin yerinin boş kalması, ortaya çıkan kazalar ile birlikte yaralanmalara hatta can kayıplarına sebep olmaktaydı.

Geliştirdiğimiz, Betonarme kompozit yağmur suyu ızgarası ve rögar kapakları her türlü olumsuz hava şartlarına, ağır trafik taşıt yüklerine, donma-çözülme, ıslanma-kuruma gibi zararlı etkilere, deniz suyunun agresif şartlarına, aşınmaya karşı dayanıklı ürünlerdir. Betonarme ızgaralar ve kapaklar taşıt hareketleri karşısında sessiz olup, demir ve dökümün yarattığı metal gürültüsünü ve geri dönüşümü olmadığı için çalınma nedeniyle trafik kazalarına sebep olma riskini ortadan kaldırmıştır.