Bursa Beton
444 16 22          info@bursabeton.com.tr          BANKA HESAP NUMARALARIMIZ
BAYİ / MÜŞTERİ GİRİŞİ
TR
BAYİ / MÜŞTERİ GİRİŞİ
HABERLER HABERLER
Anasayfa       Kurumsal       Haberler

Bursa Beton Covid-19 Tedbirleri

ÖNCE SAĞLIĞINIZ

Covid-19 salgını sebebiyle Dünyanın ve Ülkemizin geçirdiği bu zorlu süreçte Bursa Beton olarak temel önceliğimiz; çalışanlarımızın tedarikçilerimizin, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığı ve güvenliğidir.

İnsan ve toplum sağlığı açısından sorumluluklarımızı yerine getirirken; ülkemiz açısından önemi tartışılmaz olan ekonomik aktivitenin sürdürülebilirliğine katkıda bulunma gayreti içerisindeyiz.

Mevcut operasyonlarımızda geniş kapsamlı güvenlik önlemleri geliştirerek, almış olduğumuz üst düzey sağlık önlemleri ile çalışanlarımıza, müşterilerimize ve tedarikçilerimize güvenli bir çalışma ortamı oluşturarak sürecin en verimli şekilde işlemesine , ekonominin zorlu süreci atlatabilmesi için üretmeye devam ediyoruz.

Ülkemizin ve insanlığın bu küresel pandemiğe karşı sınavını başarı ile atlatacağına güvenimiz sonsuzdur.

Covid-19 salgını kapsamında sağlık otoritelerinin ve hükümetimizin belirtmiş olduğu tedbirleri dikkate alarak; çalışanlarımızın, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın sağlığını korumak ve toplumsal sağlığı tehdit eden Corona virüsü (COVID-19) salgını ile mücadeleye yönelik aşağıdaki tedbirler Şirketimiz tarafından hayata geçirilmiştir.

*Müşterilerimize bekledikleri yüksek düzeyde hizmet sunmaya çalışırken, Covid-19 tedbirleri kapsamında sağlık otoritelerinin önerileriyle uyumlu ve mümkün olduğunca yüz yüze teması ortadan kaldırmak için sosyal mesafeli politikaları kabul eden bir dizi protokol yürürlüğe aldık.

*Sosyal mesafeyi koruyabilmek ve müşterilerimize bulundukları yerden işlem kolaylığı sağlayabilmek için sanal pos uygulamamızı kullanıma açtık.

*İşyerimizde risk değerlendirmesi ve acil durum planlarımızı yeniledik. Yenilenen risk değerlendirmelerinde alınması önerilen ve alınan önlemler, çalışmaların koordinasyonunu sağlamak üzere kurduğumuz ’’ Sağlık Komitemiz ‘’ tarafından takip edilmektedir.

*Tüm alanlarda hijyen ürünlerinin kullanılabilirliği artırdık ve çalışanlarımızın öz izolasyonlarına dikkat etmeleri huşunda işyeri hekimimiz tarafından Covid-19 eğitimleri planladık.

*Termal kamera uygulamasına geçilmiş olup, çalışanlarımızın her gün ateş ölçümü yapılmaktadır.

*Ekibimizde 60 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olup risk grubuna giren ofis ve saha çalışanlarımıza, iş koluna göre uzaktan çalışma sistemi ya da idari izin kullandırmaktayız.

*Kapı kolları, asansör düğmeleri, elektrik düğmeleri, merdiven tırabzanları, fotokopi makinaları vb. mikrop barındıracak alanlar günde en az iki kez dezenfe edilmektedir.  

*Hastalıktan korunma için Sağlık Bakanlığının web sitesindeki bilgilendirme afişleri Genel Müdürlükte ve tesislerde  görünür yerlere asılmıştır.

*Genel Müdürlük birimlerinde ve tesislerde bulundurulan el dezenfektanı ve kolonyanın kullanımı,  çalışanlara ve ziyaretçilere teşvik edilmektedir.  

*Toplantılarımız online konferans yoluyla gerçekleştirilmektedir.

*Lokasyonlarımızın giriş yerlerine ve yemekhanelerimize el dezenfektanları yerleştirilmiş olup, tüm çalışanlarımıza 100 ml’lik el dezenfektanı tedarik edilmiştir.

*Ortak alanlarımız sık sık havalandırılmaktadır.

*Çalışma ortamımızda ve yemekhanelerimizde sosyal mesafe dikkate alınarak oturma planları tekrar düzenlenmiştir.

*Öğle molalarında ve yemek saatleri revize edilmiş olup, toplu alanların kullanımında minimum kişi sayısı korunacak şekilde planlanlama yapılmıştır.

*Toplu taşıma kullanan personellerimiz için servis hizmeti verilmeye başlanmıştır. Kontaminasyonu önlemek adına sosyal mesafe  hesaplanarak yolcu sayısı düzenlenmiştir.

*Genel Müdürlük ve tesislerimizde çalışanlarımıza su sebillerinin kullanımı yerine tek kullanımlık pet şişe su dağıtılmaktadır.

*Genel Müdürlük binasına gelen ziyaretçilerimize, eldiven ve galoş verilerek ateş ölçümü yapılmaktadır.

*Genel Müdürlük ve tesislerde çay/kahve vb. içecekler tek kullanımlık kâğıt bardaklar ile servis edilmektedir.

*Kontaminasyonu önlemek adına Genel Müdürlük ve tesislerimizdeki yemek servisinde çatal, kaşık ve bıçağın zarflar içinde, içme suyunun kapalı bardak veya pet şişe olarak tuz vb. baharatlar tek kullanımlık paketler halinde verilmektedir. Şişe içerisinde bulunan yağ, sirke, limon suyu vb. gıdalar kaldırılmıştır.